Nowa wersja NaviExpert jest już dostępna http://katalizatory-wielkopolskie.pl/

Wśród akumulatorów można wyróżnić kilka ich rodzajów w zależności od ich konstrukcji. Laikom, którzy nie interesują się motoryzacją, może być trudno się w tym zorientować.

Jednakże warto co nieco wiedzieć, ponieważ będzie to miało spore znaczenie przy zakupie oraz użytkowaniu akumulatora. Na rynku można się spotkać z akumulatorami sucho ładowanymi oraz ładowanymi z elektrolitem.

Co to w praktyce oznacza? Akumulatory określane sucho ładowanymi nie zawierają elektrolitu do formowania. To powoduje, że przy produkcji takiego akumulatora, aby uzyskać określone parametry, ładuje się go fabrycznie bez zalewania płyt kwasem.

Dopiero przy sprzedaży urządzenia zalewa się jedno z ogniw elektrolitem, co powoduje, że w szybkim tempie przybiera on odpowiednie parametry i nie trzeba go już ładować. Co dzięki temu zyskuje klient? Kupuje on nowy akumulator niemalże prosto z produkcji.

Zaletą akumulatorów sucho ładowanych jest fakt, że można je magazynować znacznie dłużej niż zwykłe akumulatory zalewane kwasem. Ma to znaczenie w przypadku hurtowni akumulatorów czy sklepów, w których magazynuje się sporo akumulatorów.

Dzięki temu akumulatory nie tracą na jakości i klient może nabyć pełnowartościowy produkt, ponieważ tego typu akumulator niemalże nie ulega samo rozładowaniu. Nie ma zatem obaw, że kupimy przestarzały akumulator, który zalegał w magazynie od kilku miesięcy.

Zatem warto przy zakupie akumulatora zwracać uwagę na to, jaki rodzaj zakupiliśmy oraz czy musimy go zalać elektrolitem czy może naładować.