Sunflower Pracownia Florystyczna http://gosciniec.krakow.pl/wesele-krakow.html

Migracje ludności są zjawiskiem niemal tak starym, jak sam świat. Są bardzo powszechne, a także, jak łatwo się domyślić, całkowicie nieuniknione. Nie można jednak wrzucić wszystkich zdarzeń związanych z migracją do jednego, przysłowiowego worka.

Może być spowodowana wieloma rozmaitymi motywami, w zależności od sytuacji i potrzeb migrującej ludności. Oczywiście, jedną z najbardziej powszechnych przyczyn migracji jest potrzeba poprawienia swojej sytuacji ekonomicznej. Nie wszystkie miasta czy kraje stwarzają taką liczbę miejsc pracy, która wystarczy, by zatrudnić wszystkich mieszkańców danego regionu.

Czasami jednak decyzja o zmianie miejsca swojego pobytu nie jest kierowana tego typu pobudkami, ale raczej pragnieniem zamieszkania w miejscu, którego specyfika bardziej nam odpowiada. Podjęcie decyzji o migracji nie musi jednak odnosić się do tak poważnych potrzeb. W tym przypadku mogą decydować również inne pobudki – chęć poznania i zwiedzenia innych miejsc, zażycia odpoczynku, odwiedzenia dalekich krewnych.

Zastanawiając się, co może powodować migracje, warto pamiętać o ich podstawowej definicji, w myśl której migracje obejmują wszelkie wędrówki ludności.