http://gosciniec.krakow.pl/wigilia-firmowa-krakow.html Florysta

Termin „migracje ludności” może wzbudzać w nas rozmaite skojarzenia. Przywodzi na myśl zarówno wydarzenia pozytywne, jak i negatywne. Może równie dobrze oznaczać wakacje, co przymusowe przeprowadzki związane z dramatycznymi zdarzeniami (np. wojną).

Tymczasem definicja pojęcia „migracje ludności” jest znacznie prostsza niż mogłoby się z pozoru wydawać. Kryją się pod nim wszystkie wędrówki ludności, jeśli tylko mają na celu zmianę miejsca pobytu. Co więcej, nie muszą być spowodowane żadnymi szczególnymi okolicznościami. Jest to całkowicie naturalne zjawisko, które może wynikać z rozmaitych przyczyn.

www.makabunda.pl

Co więcej, warto wiedzieć, że na przestrzeni lat występuje przez cały czas. Wydarzenia historyczne czy zmiany ekonomiczne lub społeczne mogą pogłębiać to zjawisko, ale nie są koniecznym warunkiem do jego powstania. Można wyróżnić wiele modelów, rodzajów oraz powodów migracji. Niektóre z nich wydają się całkiem logiczne i nieuniknione, jak na przykład migracje ekonomiczne.

Nie dziwią również migracje ludzi ze wsi do miast. Nie należy jednak zapominać, że przyczyn migrowania ludności może być niemal nieskończenie wiele.