aparaty usg używane cena Prywatny szpital http://www.medpolonia.pl/ w Poznaniu

Małe dzieci mają to do siebie, że są bardzo dociekliwe i zadają dużo pytań. Dlatego przygotowując się do świąt, musimy się liczyć z tym, że im starsze będzie nasze dziecko, tym więcej będzie je ciekawiło, a co się z tym wiąże, tym bardziej będzie chciało wiedzieć, dlaczego coś robimy tak, a nie inaczej. Warto mu wówczas powiedzieć o zwyczajach i tradycjach jakie są kultywowane w naszej rodzinie, a także o tym jakie to jest ważne, aby w ten sposób łączyć się z innymi, którzy pochodzą z tego samego kraju co my i mają takie samo podejście do tradycji.

oc.dom-dlaciebie.org.pl

Pusty talerz to nadal piękna tradycja

Chociaż mijają lata, pojawiają się kolejne pokolenia, a ludzie zakładają swoje rodziny, to jednak dla sporej grupy osób, nadal bardzo ważne jest to, aby na stole znalazł się pusty talerz podczas wieczerzy wigilijnej.

Z jednej strony ma on posłużyć zagubionemu wędrowcowi, który przyszedłby do nas, aby prosić o gościnę, a my – nawet jeżeli go nie znamy, powinniśmy go przyjąć i ugościć. Z drugiej strony ten talerz powinien symbolizować także osoby, których z nami nie ma, naszych bliskich, których zabrakło przy tym wspólnym stole. Jest to zwyczaj zachowywany w wielu domach, chociaż czasami trudno sobie wyobrazić, że możemy przyjąć kogoś obcego do naszego stołu. Nie mniej warto takie tradycje przekazywać dzieciom, razem z całym wyjaśnieniem pochodzenia danego zwyczaju i jego znaczenia, bo wówczas będzie ono bardziej świadomie się do niego odnosiło w przyszłości, a to oznacza, że będzie taki zwyczaj kontynuowało z wewnętrznego przekonania i nie będzie dla niego tylko pustym gestem.

Koniecznie zobaczmy co z naszych zwyczajów jest dla nas szczególnie ważne i co byśmy chcieli, aby dzieci po nas przejęły.