Poznań pedicure leczniczy gocław

Nie ulega wątpliwości, że stopy to część ciała wymagająca szczególnej pielęgnacji i troski. Ze względu na zmiany temperatur i czynniki mechaniczne, skóra stóp ma szczególne skłonności do przesuszania się czy łuszczenia.

http://dermasolution.pl/preparaty-zewnetrzne/

Warto więc poznać domowe sposoby na zadbanie o delikatną skórę stóp. Wśród najbardziej skutecznych domowych zabiegów na stopy wyróżnić należy przede wszystkim nawilżające kąpiele, które możemy przygotować przy użyciu świeżego soku z cytryny, oliwy z oliwek oraz mleka i wody.

Tego typu kąpiele pomagają zwalczać bakterie oraz zmiękczają skórę i koją bóle stóp. Kolejnymi zabiegiemi, którymi możemy rozpieścić nasze stopy w domowym zaciszu są peeling z brązowego cukru z aloesem i płatkami owsianymi, peeling z awokado i otrębów ryżowych oraz peeling z soli morskiej i oliwy z oliwek.

Bezsprzecznie domowe zabiegi na stopy nie wymagają dużych nakładu czasu czy pieniędzy, a są bardzo skuteczne. Dzięki nim skóra stóp jest nawilżona i gładka, natomiast płytka paznokcia staje się zdrowsza i mniej łamliwa.