Najtrudniejsze w transporcie są małe przedmioty szczególnie podatne na uszkodzenia. Trzeba je odpowiednio zabezpieczyć przed podróżą. Każdy z nas ma w domu kieliszki, szklanki, filiżanki, a czasem nawet wyjątkowo cenną porcelanę obecną w rodzinie od pokoleń. Przewóz takich przedmiotów w trakcie przeprowadzki wymaga szczególnej ostrożności. Przede wszystkim takich drobnych przedmiotów nie należy pakować do jednego kartonu razem z innymi, znacznie większymi i cięższymi rzeczami, ponieważ w ten sposób łatwo może dojść do ich uszkodzenia.

Delikatne przedmioty najlepiej pakować osobno – w jednym kartonie niech to będzie tylko szkło, w drugim np. tylko porcelana. Każdy drobny przedmiot najlepiej jest owinąć folią bąbelkową albo starymi gazetami. W kartonie wszystko należy ułożyć tak, aby przedmioty nie stykały się ze sobą i nie leżały zbyt luźno. Najlepiej wolną przestrzeń w kartonach wypełnić kulkami z papieru.

W ten sposób w trakcie podróży przedmioty pozostaną nieruchome, nie będą się o siebie obijać i dzięki temu nie powinno dojść do ich uszkodzenia.