https://cuk.pl/o_nas/aktualnosci/ubezpieczenie_samochodu_zabytkowego http://asd-bialpol.pl/wymiana-sprzegla-ursynow-wilanow/

Już od dawna wiadomo, że przyszłość motoryzacji i rozwoju technologicznego samochodów leży w montowaniu mikrokontrolerów w aucie. Pozwalają one na monitorowanie i sterowanie układami w samochodzie. Początkowo mikrokontrolery miały za zadanie dowodzić układem hamulcowym, silnikowym.

koparki kołowe terex części

Jednakże wraz z rozwojem nowych technologii zaczęto stosować mikrokontrolery do sterowania najróżniejszymi systemami w aucie. Mikrokontrolery w aucie to nic innego jak systemy elektroniczne. Dzięki umieszczonym czujnikom można sterować samochodem oraz zwiększać bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy.

To sprawia, że pojazdy są bardziej niezawodne, a ewentualne usterki bądź błędy w funkcjonowaniu pojazdu są natychmiast wykrywane przez komputer pokładowy. Mikrokontrolery znajdują zastosowanie w kilku obszarach. Po pierwsze, pozwalają na sterowanie funkcjami silnika.

Dzięki odpowiednio zamontowanym czujnikom możliwe jest prawidłowe działanie silnika oraz układu zapłonowego. Ponadto w przypadku automatycznych skrzyni biegów, mikrokontrolery mają wpływ na płynną zmianę biegów. Drugi obszar, w którym wykorzystuje się mikrokontrolery to układy umożliwiające sterowanie autem.

W nowoczesnych samochodach można spotkać się nie tylko z systemem ABS czy ASR, ale mikrokontrolery przesyłają również informacje na temat ciśnienia w oponach, zapięciu pasów czy zużycia paliwa. Mikrokontrolery są również stosowane w urządzeniach pokładowych wpływających na komfort jazdy. Dzięki czujnikom klimatyzacja może automatycznie dostosować temperaturę powietrza w aucie.

Ponadto przy pomocy komputera pokładowego można sterować nawigacją czy systemem audio.