http://www.danoil.pl/oleje-przekladniowe-c-5.html Valvoline

Hamulec ręczny jest bardzo ważną częścią samochodową w pojeździe każdego z nas, tym bardziej że powinniśmy z niego korzystać za każdym razem, kiedy gdzieś się zatrzymujemy – tylko w ten sposób mamy pewność, że auto nie ruszy, gdyby na przykład okazało się, że stanęliśmy na górce. W związku z tym bardzo ważne jest, aby hamulec ręczny działał bez żadnego zarzutu. Co więcej, jeżdżenie bez sprawnego „ręcznego” jest wręcz nielegalne, dlatego też koniecznie należy pamiętać o tym, aby regularnie sprawdzać stan takiego hamulca. Można to oczywiście robić samemu, a można również sprawdzać stan „ręcznego” podczas regularnych wizyt u mechanika.

Z drugiej strony, bardzo często na naprawę trzeba czekać bardzo długi czas, a tymczasem okazuje się, że w wielu przypadkach powinniśmy poradzić sobie sami. Dobrze jest więc wiedzieć, jakie są najczęstsze usterki hamulca ręcznego.

Jak zabrać się za naprawę hamulca ręcznego?

W pierwszej kolejności powinniśmy oczywiście spróbować ustalić źródło naszych problemów. W przypadku hamulca ręcznego źródłem problemów może być wiele różnych czynników.

Bardzo częstą usterką jest po prostu uszkodzona linka hamulcowa – w tym wypadku nie pozostaje nam nic innego jak wymiana linki na nową. Taka linka musi być jednak dobrze dopasowana do naszego auta, to znaczy musi być odpowiedniej długości oraz grubości. Innym powodem problemów z hamulcem może być uszkodzenie szczęk hamulcowych. Może się też okazać, że nasz hamulec jest po prostu źle wyregulowany.

Taka diagnoza jest łatwa do określenia przez nas, gdyż w tym przypadku koła będą po prostu hamowały w sposób nierównomierny. Aby poradzić sobie z problemem musimy znaleźć jedynie odpowiednią śrubę, która odpowiada za regulację.