Nowa wersja NaviExpert jest już dostępna

Mało kobiet nie przepada za sukienkami. Są one symbolem kobiecości i zdecydowana większość dam nie lubi się z nimi rozstawać na dłużej. Czy w ciąży ich noszenie jest możliwe? Owszem! Nawet wskazane! Jak dobrać odpowiednią sukienkę spodziewając się dziecka? Parę porad poniżej.

Suknia dla ciężarnej

Zadaniem idealnych kreacji jest podkreślanie walorów kobiecej figury. Wbrew pozorom nie zanikają one w ciąży i nadal należy dbać o ich odpowiednie eksponowanie. Ważne jest by nie decydować się na kreacje zbyt krótkie.

Głównie dlatego, że mogą prezentować się mało estetycznie, a poza tym doprowadzić do powstania niechcianego przeziębienia. Najlepsza długością będzie ta sięgająca przed kolano. Dobrze kiedy latem wybieramy materiały lekkie i zwiewne. Pomogą znosić wysoka temperaturę, która często uprzykrza życie ciężarnym matkom. Zimą lepiej postawić na materiały cieplejsze, takie jak bawełna i wełna. Zaletą sukienek jest to, iż są garderobą nadająca się do założenia, gdy wybieramy się na przyjęcia i oficjalne wizyty.

Doskonale sprawdzają się sukienki, które mają zupełnie gładkie desenie. W ten sposób przyszłe matki o większych gabarytach nie działają na swoją wizualna niekorzyść. Ponieważ każdy mniejszy lub większy wzór może znacznie poszerzyć sylwetkę. Ponad to wybierając model sukienki dobrze jest szukać takich, jakie maja odcięcie pod biustem. Dzięki temu uda się ukryć brzuszek w ostatnich tygodniach ciąży. Warto zaznaczyć, że ciężarne noszące przez większość czasu sukienki znacznie mniej narażają swoje dziecko na niekomfortowy ucisk materiału z zewnątrz, jaki może powstać kiedy zakładają obcisłe spodnie.

Dlatego warto wyposażyć garderobę głównie w sukienki na różne okazje!.