masaż leczniczy alergicznie.net.pl

Kolano to część ciała, która często ulega kontuzjom i obrażeniom. Uprawianie sportu, choroby zwyrodnieniowe czy wypadek komunikacyjny mogą spowodować poważne uszkodzenia kolana. Czasem konieczne może być leczenie operacyjne, jednakże nie należy się tego bać.

programy.nicesite.com.pl

Interwencja chirurgiczna może być jedynym sposobem na pozbycie się bólu i przywrócenie pełnej sprawności w nodze. Jedną z operacji kolana jest małoinwazyjna artroskopia, która polega na wprowadzeniu do kolana kamerki, przy pomocy której można postawić diagnozę i precyzyjnie wykonać zabieg chirurgiczny. Metodą artroskopową zszywa się uszkodzoną łąkotkę oraz czasami rekonstruuje więzadła krzyżowe.

Operacja może być także konieczna przy złamaniach w obrębie stawu kolanowego oraz leczenia skomplikowanych niestabilności kolana. W przypadku chorób zwyrodnieniowych stawów dokonuje się czasem zabiegu osteotomii w okolicy stawu kolanowego. Jest to operacja, podczas której przecina się kość, dzięki czemu poprawia się ruchomość stawu.

Również w ten sposób można poprawić kształt kości oraz ją wydłużyć lub skrócić oraz dokonać korekcji osi kończyny. Zazwyczaj wykonuje się tę operację przy kolanach koślawych lub szpowatych. W przypadku, gdy staw kolanowy jest uszkodzony może być konieczna endoproteza stawu kolanowego.

Najprościej mówiąc jest to wymiana stawu. Tego typu operacja kolana polega na usunięciu uszkodzonych elementów stawu i umieszczeniu w nim protezy. Jak widać czasem interwencja chirurgiczna jest niezbędna, aby móc wrócić do formy.