Valvoline http://www.danoil.pl/

Niskie temperatury powodują, że nawet w pojazdach z nowymi akumulatorami pojawia się problem z uruchomieniem silnika. W takich sytuacjach mamy dwa wyjścia – albo poprosimy o pomoc przy odpaleniu auta innego kierowcę bądź użyjemy pomocniczego akumulatora rozruchowego. Każdy akumulator samochodowy funkcjonuje w określonych temperaturach.

W przypadku, gdy temperatura spadnie poza wartość optymalną, wtedy akumulator może utracić część mocy rozruchowej. Ponadto przy rozruchu w temperaturach ujemnych silnik może stawiać opory. Wtedy z pomocą może przyjść pomocniczy akumulator rozruchowy, który na rynku motoryzacyjnym nazywany jest „boosterem”.

Urządzenie to umożliwia odpalenie silnika samochodu nawet w przypadku gdy akumulator samochodowy zostanie całkowicie rozładowany. Boostery to najprościej mówiąc baterie, które przechowują energię elektryczną. Mogą być dosyć ciężkie, ponieważ na rynku można znaleźć zarówno takie, które ważą 8 kg, jak i 20.

Jednakże ich rozmiar jest dosyć niewielki, więc z pewnością zmieszczą się w samochodowym bagażniku. Jak wygląda uruchamianie auta przy pomocy boostera? Otóż należy podpiąć klemę ze znakiem dodatnim do dodatniego bieguna w akumulatorze samochodowym. Następnie klemę ujemną przewodów należy podłączyć do masy auta.

Wtedy energia elektryczna z boostera przekazywana jest do akumulatora samochodowego i następuje uruchomienie silnika. Następnie należy odłączyć kable, zaczynając od klemy dodatniej. Jak widać pomocniczy akumulator rozruchowy nie jest urządzeniem skomplikowanym w obsłudze, a może okazać się niezwykle przydatny.