Jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze, przeprowadzkę możemy przeprowadzić własnymi siłami, ale zajmie nam to sporo czasu. Firma przeprowadzkowa to gwarancja, że przewiezienie rzeczy ze starego do nowego mieszkania przebiegnie możliwie szybko i sprawnie.

Jeśli jednak nie mamy zbyt wielu przedmiotów do przewiezienia, dysponujemy odpowiednim samochodem i przede wszystkim czasem, możemy przeprowadzkę zrobić na własną rękę. Oczywiście nie obejdzie się bez pomocy, o którą warto poprosić resztę domowników, przyjaciół czy znajomych.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że przeprowadzka nie należy do przyjemności, a praca przy niej może rodzić sytuacje konfliktowe. Aby przeprowadzka przebiegła szybko i sprawnie, konieczna jest właściwa organizacja – jasny i precyzyjny podział zadań tak, aby każdy wiedział, co ma robić.

Pamiętajmy, że część przedmiotów jak meble czy lodówka są bardzo ciężkie i do ich przeniesienia potrzeba dwóch osób, na dodatek dość silnych i sprawnych. Ponieważ sami najczęściej nie dysponujemy odpowiednim sprzętem i samochodem, musimy liczyć się z tym, że przeprowadzka może nam zająć dość dużo czasu, ale za to pozwoli oszczędzić pieniądze.