valvoline 10w40 pranie tapicerki samochodowej w lublinie

Rozładowanie akumulatora to bardzo częsty powód, dla którego wzywana jest pomoc drogowa. Jeśli w takiej sytuacji nie spotkamy nikogo życzliwego, kto użyczy nam prądu ze swojego samochodu zostaniemy zmuszeni do wezwania pomocy drogowej.

Ci szybko diagnozują problem jest to albo rozładowany akumulator lub ze względu na częste rozładowania już zepsuty. Jeśli podczas uruchamiania samochodu ten bardzo wolno się odpala silnik lub robi to z wielkimi oporami, jeśli też widzimy po uruchomieniu, że kontrolka ładowania się wyłącza to wyraźne sygnały, że z naszym akumulatorem zaczyna dziać się coś niepokojącego.

ładowarki merlo

W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić czy płyty ujemne oraz dodatnie są wystarczająco zanurzone w elektrolicie. Jeśli mamy możliwość podładowania akumulatora od innego samochodu to jak najszybciej powinniśmy z takiej możliwości skorzystać.

Niestety bardzo często jest tak, że nie zwracamy uwagi ani na kontrolki ani na to, jaki jest rozruch dopiero, kiedy sytuacja jest patowa szukamy przyczyny problemu. Oczywiście nie jest to sytuacja bez wyjścia, ale możemy potrzebować już niepożyczonego prądu, a lawety i pomocy drogowej.

Jeśli niepojące objawy widzimy i mamy możliwość doładowania akumulatora na przykład w domu powinniśmy to zrobić. Im częściej doprowadzamy do sytuacji kryzysowej tym większej ryzyko, że kolejnego razu nie skończy się na ładowaniu, lecz na zakupie nowego akumulatora.

Najczęściej właśnie takie sytuacje mają miejsce, szczególnie biorąc pod uwagę, że mało, który właściciel samochodu sprawdza stan swojego samochodu, nie mówiąc już o kablach niezbędnych do naładowania go.