Duża liczba kartonów to bez wątpienia najważniejsza rzecz, jaka będzie nam potrzebna przy przeprowadzce. Nie ma wygodniejszego opakowania do rzeczy, które chcemy przenieść ze starego mieszkania do nowego.

Kartonów przy przeprowadzce będzie nam jednak potrzebne bardzo dużo, tylko skąd je wziąć? Część kartonów na pewno znajdziemy we własnym domu. Warto sprawdzić, czy w piwnicy, na strychu czy w garażu nie mamy opakowań po sprzęcie RTV czy AGD.

Raczej jednak trudno się spodziewać, abyśmy znaleźli u siebie wystarczająco dużo kartonów. Skąd wziąć resztę? Warto o nie zapytać firmę przeprowadzkową, jeśli korzystamy z jej usług.

Wiele z nich udostępnia kartony w cenie przeprowadzki lub za dodatkową opłatą. Kartony oczywiście można też kupić w sklepie – warto wtedy kupić specjalne kartony przeprowadzkowe, bardzo wytrzymałe i odpowiednie do przenoszenia ciężkich przedmiotów.

Jeśli chcemy oszczędzić, o darmowe kartony warto popytać w osiedlowych sklepach i marketach. W większości z nich kartonów jest pod dostatkiem, a ich właściciele chętnie się ich pozbędą.