schodołazy wagi apteczne

Pacjenci czasem narzekają na bóle w kolanie, które jak się okazuje, wiążą się z ubytkiem chrząstki rzepki. Leczenie polega zazwyczaj na przyjmowaniu środków farmaceutycznych mających na celu zmniejszenie stanu zapalnego oraz zapobieganie nadwyrężania stawu kolanowgo, czyli ograniczenie aktywności fizycznej oraz zabiegach fizjoterapeutycznych. Czasem jednak konieczne może być leczenie operacyjne.

Rzepka pokryta jest chrząstką, która umożliwia ruch w kolanie oraz amortyzuje obciążenia. Chrząstka w stawie kolanowym to miejsce niezwykle trudne do leczenia operacyjnego. Rzepka jest elementem stawu, do którego słabo dopływa krew oraz jest to miejsce trudno dostępne dla chirurga.

www.skoramed.pl

Zazwyczaj uszkodzoną chrząstkę naprawia się metodą artroskopową. Polega to na tym, że wprowadza się do stawu kamerkę, dzięki której dokładnie można określić stadium schorzenia i dokonać naprawy ubytku. Nowatorskim zabiegiem w naprawie ubytku chrząstki jest sucha artroskopia.

Na czym polega? Sucha artroskopia w naprawie ubytku chrząstki rzepki służy do wszczepiania implantów. Polega ona na tym, że zniszczony ubytek chrząstki rzepki usuwa się i zastępuje bioimplantem. Artroskopia pozwala na szybkie i dosyć precyzyjne usunięcie uszkodzonej chrząstki.

Bioimplant musi być wszczepiany na sucho, zatem konieczne jest, aby nie było w stawie płynów. Zatem należy przy pomocy pewnych narzędzi odsunąć rzepkę, dzięki czemu w przestrzeni nie będą znajdowały się płyny. Następnie wszczepia się implanty.

W ten sposób możliwe jest przywrócenie pełnej sprawności stawu.