http://www.blognavi.pl/newsy-drogowe/424-trasa-wroclaw-warszawa-lepiej-pojechac-a2-czy-s8 Odwiedź naszego podologa w Warszawie już teraz!

Temperament to cecha charakterystyczna dla danego narodu, która stanowi istotny czynnik pozwalający na odróżnienie go od innych. O specyficznej temperamentności (bądź też jej braku) u obywateli wybranego kraju, w dużej mierze decyduje klimat, w którym przyszło im żyć. Hiszpanie i Włosi, podobnie jak narody zamieszkujące Amerykę Południową, słyną ze swojej żywiołowości, sił witalnych, umiłowania wina i dobrej zabawy.

www.chwasty.net.pl

Można by rzecz, iż wyznawana przez nich życiowa dewiza to po prostu „carpe diem”. Trudno im się dziwić, skoro żyją w tak sprzyjających warunkach pogodowych, w świecie, gdzie każdego dnia świeci słońce, a drzewa są zielone przez cały rok. Ich temperament, radość życia da się również wytłumaczyć w czysto naukowy sposób.

Udowodniono bowiem, że jeśli organizm ludzki ma nieprzerwany dostęp do słońca oraz bujnej przyrody, to naturalnie produkuje on większe ilości endorfin, nazywanych potocznie hormonami szczęścia. Z kolei mieszkańcy krajów północnych, w których słońce jest raczej sezonowym gościem niż stałym bywalcem, są postrzegani jako ludność z natury powściągliwa, pragmatyczna, już nie tak skora do szaleństw, zachwycania się światem. Taki stan również ma swoje podłoże klimatyczne.

Częsty niedobór światła słonecznego, srogie zimy, troska o godziwy byt i zapewnienie warunków do życia w mało przyjaznym klimacie – to wszystko skłania ludzi do większego realizmu, i raczej nie nastraja do żywiołowości i gorącego temperamentu.