Analizator spalin spełniający wszelkie normy europejskie https://sklepmedicast.pl/

Wiele kontuzji na jakie jesteśmy narażeni to kwestia sekund. Jeden źle postawiony krok może mieć dalej idące konsekwencje, choć na szczęście nie każdy uraz zalicza się do poważnych problemów wymagających zaawansowanych środków medycznych.

Tak jest chociażby ze złamanym paliczkiem u stopy. Każdy z naszych palców ma paliczek i każdy może zostać złamany.

Wszystko zależy od tego, na który wypadnie. To jedno z najczęstszych złamań i na całe szczęście najmniej dokuczliwych z punktu widzenia codziennego funkcjonowania.

środki pomocnicze

Jeśli mamy szczęście, to ze złamanym paliczkiem u stopy możemy normalnie chodzić bez konieczności zakładania jakiegokolwiek opatrunku, o gipsie nie wspominając. Należy jedynie przestrzegać pewnych podstawowych zasad, a więc nie biegać, unikać wąskich, niewygodnych butów i w miarę możliwości chodzić tylko tyle, ile potrzeba.

Czasami lekarz dodatkowo zaleci plastrowanie palca, to jest scalenie go z palcem znajdującym się obok. Jako środek łagodzący sprawdzi się maść lub żel na obrzęki.

Bolesność złamanego paliczka może być problemem, ale praktyka pokazuje, że ból jest najmocniej odczuwany zaraz po wystąpieniu złamania, a także w ciągu 24 godzin od zdarzenia. Wystąpi wówczas opuchlizna, która jest sygnałem, że uraz jest poważniejszy, choć czasami zwykłe stłuczenia są mylone ze złamaniem palca.

Gdy sytuacja się unormuje, możemy w miarę swobodnie chodzić, choć warto poszukać optymalnego sposobu stawiania stóp, tak aby nie narażać się na ból oraz nawrót opuchlizny. Grunt, że żaden zabieg nie będzie przy takim urazie potrzebny.